Make your own free website on Tripod.com

OU " SVETI KLIMENT OHRIDSKI" Draslajca

ucebnici vo upotreba
NASLOVNA
UCEBNICI
UCEBNA 2005\2006
ANALIZA NA USPEH 1995-2004
UCEBNA 2004/05
UCEBNA 2005/06 PRVO PPLUGODIE
SOOPSTENIJA

 

 

U~ebnici vo upotreba vo VIII (osmo) oddel. vo OU”Sveti Kliment Ohridski” s.Draslajca

                   za u~ebnata 2006/2007 god.

 

 

 

 

 

1.     Angliski jazikDream team

2.     Matematika      -   Jovica Stefanoski

     Matematika  +  -   Jovica Stefanoski

3.     Biologija   - Branko Simonoski , @ivko Sekovski

4.     Muzi~ko obrazovanie-  Ankica Vitanova,Z.Atanasov

5.     Tehni~ko obrazovanie- Krste Vasileski/Podgorski

6.     Istorija – Bla`e Ristovski, [ukri Rahimi, Simo Mladenoski, Stojan Kiselinoski, Todor ^epreganov

7.     Makedonski jazik - Nada Nikoloska,S.Velkova, S.Jovanoska

8.     Informatika  \or|i Jovan~eski

9.     Gra|anska kultura – G.Trajkova, K.Ugrinoski,K.Vasileski

10.                        Hemija – G. Doneva

11.                        Fizika - Ferdinand Nonkuloski

12.                        Geografija – A.Milenkoski, N.Panov

13.                        Fizi~ko obrazovanie- dr. Nase Kondoski

14.                        Ruski jazik ( treti ~as obu~enija) - Krasimira Ilievska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U~ebnici vo upotreba vo VII (sedmo) oddel. vo OU”Sveti Kliment Ohridski”  s.Draslajca

 

 

 

 

 

 

1.     Angliski jazikDream team

2.     Matematika      -   Jovica Stefanoski

     Matematika  +  -   Jovica Stefanoski

3.     Biologija   - Branko Simonoski , @ivko Sekovski

4.     Muzi~ko obrazovanie-  Ankica Vitanova,Z.Atanasov

5.     Tehni~ko obrazovanie- Krste Vasileski/Podgorski

6.     Istorija – Violeta A~koska, Van~o \or|iev,Fejzula [abani, Dalibor Jovanoski

7.     Makedonski jazik - Nada Nikoloska,S.Velkova, S.Jovanoska

8.     Informatika – Sime Arsenoski

9.     Gra|anska kultura- Gordana KostovaTrajkova, K.Ugrinoski,

10.                        Hemija – Vlado Noneski

11.                        Fizika - Ferdinand Nonkuloski

12.                        Geografija – A.Milenkoski, N.Panov

13.                        Fizi~ko obrazovanie- dr. Nase Kondoski

14.                        Ruski jazik za VII (vtori ~as obu~enija) – Krasimira Ilieska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U~ebnici vo upotreba vo VI ({esto) oddel. vo OU”Sveti Kliment Ohridski” s.Draslajca

 

 

 

 

 

 

1.     Angliski jazikDream team

2.     Ruski jazik -prva god. obu~enija (vtor stranski jazik)– Krasimira Ilievska

3.     Matematika      -   Jovica Stefanoski

     Matematika  +  -   Jovica Stefanoski

4.     Biologija   - Branko Simonoski , @ivko Sekovski

5.     Muzi~ko obrazovanie-  Tode Radeski,Stojan Stojkov,V.@.

6.     Tehni~ko obrazovanie- Krste Vasileski/Podgorski

7.     Istorija – Milan Bo{koski,Jordan Ilioski,Nebi Dervi{i

8.     Makedonski jazik – Liljana Eftimova, Aspasija Stojanova

9.     Geografija – A.Milenkoski, N.Panov

10.                        Fizi~ko obrazovanie- dr. Nase Kondoski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U~ebnici vo upotreba vo V (petto) oddel. vo OU”Sveti Kliment Ohridski” s.Draslajca

 

 

 

 

 

 

1.     Angliski jazikDream team

2.     Matematika      -   Jovica Stefanoski

     Matematika  +  -   Jovica Stefanoski

3.     Biologija   - Branko Simonoski , @ivko Sekovski

4.     Muzi~ko obrazovanie-  Tode Radeski,Stojan Stojkov,V.@.

5.     Tehni~ko obrazovanie- Krste Vasileski/Podgorski

6.     Istorija – Kosta Axieski, D. Petrovska,Violeta A~koska, Naum Dimoski, Van~o Georgiev

7.     Makedonski jazik – Liljana Eftimova, Aspasija Stojanova

8.     Geografija – A.Milenkoski, N.Panov

9.     Fizi~ko obrazovanie- dr. Nase Kondoski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U~ebnici vo upotreba vo I (prvo) oddel. vo OU”Sveti Kliment Ohridski” s.Draslajca

 

 

 

1.     Bukvar  - \or|i Del~ev, Darinka Janu{eva

2.     ^itanka - \or|i Del~ev

3.     Ubavo e moeto mesto (PO) – Alek.Stojkovski,N.Dimoski

     4.  Matematika 1 –    Anica  Aleksova, Jovo Stefanoski,

           Matematika 2       Goce [opkoski

 Matematika +             -//-

5.   Muzi~ka slikovnica – Tode i Nela Radeski

 

 

 

 

 

U~ebnici vo upotreba vo II (vtoro) oddel. vo OU”Sveti Kliment Ohridski” s.Draslajca

 

 

1.     ^itanka – Vojo Veljanoski, Darinka Janu{eva

^itam i pi{uvam latinica- \.Del~ev, N.Petrov i \.Kalan

2.     Matematika – Du{ko A~oski, M.Trajkoski,V.Maka{eska

3.     Priroda i op{testvo- Darinka Janu{eva, B.Nikodinoska

4.     Muzi~ka slikovnica – Tode i Nela Radeski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U~ebnici vo upotreba vo III (treto) oddel. vo OU”Sveti Kliment Ohridski” s.Draslajca

 

 

1.     ^itanka – Tome Bogdanoski

2.  Matematika –Jovo Stefanoski,Anica Aleksova,G.[opkoski

3.  Priroda i op{testvo- Darinka Janu{eva, B.Nikodinoska

4.  Muzi~ka slikovnica – Tode i Nela Radeski

 

 

 

 

 

U~ebnici vo upotreba vo IV (~etvrto) oddel. vo OU”Sveti Kliment Ohridski” s.Draslajca

 

 

1.     ^itanka – Olga Sinadinoska,Anastasija Stojanova

2.  Matematika –Jovo Stefanoski,Anica Aleksova,G.[opkoski

     Matematika +  (rabotni listovi)           -//-

3.  Priroda – Branko Simonoski, Sokrat Panoski

     4.   Op{testvo – V.Milenkoska, \or|iPavloski

5.     Muzi~ki radosti – Tode i Nela Radeski

6.     Angliski jazik -  You and me (wonk book) Cathy Lawaday

                                        You and me (Pupil’s  book) Cathy Lawaday

 

 

 

 

 

 

 

Spisok na u~ebnici

od 1 do 4 odd.  na albanski nastaven jazik vo s.Bixevo za u~ebnata 2006/2007 god.

 

1 odd.

 

Albanski jazik ( Bukvar)  - Xevat Gega

Matematika 1

Matematika 2             Grupa avtori

Matematika  +

Priroda i op{testvo   - Aleksandar Stojkoski i dr.

 

2 odd.

 

Lezimi   -   Servete Fida i dr.

Matematika – Du{ko A~oski i dr.

Priroda i op{testvo – Darinka Janu{eva i dr.

 

3 odd.

 

Lezimi   -   Avni Mustafa, Feriz Lijahu

Matematika –   Grupa avtori

Priroda i op{testvo – Darinka Janu{eva i dr.

Makedonski jazik – Bojko  Kiraxiski i Pajko Jov~eski

 

4 odd.

 

Lezimi   -   Mifter Abdiu,]amil Xeladini

Matematika –  Ilija  Janev

Priroda     Branko Dimovski

Op{testvo – Violeta Mileska,\or|i Pavloski

Makedonski jazik – Bojko  Kiraxiski i Pajko Jov~eski

Muzi~ko obrazovanie – Grupa avtori

 

 

 

 

 

 

  izrabotka:   Златко  Анѓелкоски